Moje první - Honda Deauville              Nejdelší výlet - Nordkapp              Moje současná - Suzuki GSX 1250F

Vítejte na mých motorkářských stránkách   

 

    Úvod
    Něco o  mě
    Něco o mašině
   Realizované výlety
   Fotogalerie
   Kontakt
   Návštěvní kniha
    Archiv
   Odkazy

TOPlist

 

 

Zase dilema. S mými zkušenostmi psát o motorce je poněkud drzost. Chybí mě totiž srovnání, tak co napíši, berte jako neobjektivně subjektivní "pocity"-:))   Jsem názoru, že Deuaville je motorka vcelku hodná a na cestování "umirněnou"  rychlosti asi dost dobrá. Pod termínem "umírněná" rychlost mám na mysli asi tak do 140km/hod. na  dost dobré silnici 150km/hod. Při vyšší rychlosti, se aspoň já, necítím na mašině jistě. Vyzkoušel jsem si na letišti vyšší rychlost, tachometr ukazoval 190km/hod. dle GPS byla skutečná rychlost  182km/hod. Co se týká ovladatelnosti, rovněž na letišti jsem zkoušel náklony a stupačkou jsem nebrousil. Chybělo mě tak 5cm. Náklony jsme zkoušel v relativně nízké rychlosti, nejvíc do 70km/hod. Vyzkoušel jsem si ale řadu úhybných manévrů a brzdění. Tam se mě při brždění povedlo odpoutat zadní kolo od plochy. (Asi po 30min. trenování). Poprvé jsem se docela vyděsil, po druhé jsem již zvednutí kola vyvolal záměrně. Následně mě bylo líto pneumatik, tak chci brzdění  natrénovat případně i se spolujezdcem někdy před jejich výměnou. Další postřehy do této  rubriky doplním po ujetí dalších kilometrů a nasbírání nových zkušeností.


12.02. 08 Ne, že bych se po roce ježdění cítil povolaný k nějakým závěrům, ale jisté zkušenosti jsem nabral. Co mě stále chybí je srovnání, ale i to se snad časem napraví.

Najezdil jsem vloni celkem 22 000, i s předloňskem skoro 30 000. Za celou dobu jsem neměl s mašinou sebemenší problém, snad jen vlastní blbostí, kdy jsme měl pocit nestability a oprávněný. Dost podhuštěné obě pneu.  Je zajímavé, že se mě špatně jezdí se zadním kufrem, ale to může být tak trochu pocitová stránka, subjektivní pocit. Na jízdních vlastnostech prakticky nepoznám, že jedu ve dvou. Na základě těchto zkušeností mohu prohlásit, že svého výběru mašiny nelituji. Co se týka srovnávacích testů,  tak jsem trochu výš se spotřebou, než se většinou uvádí. Pohybuji se okolo 5l, většinou se uvádí pod pět litrů.

Tak snad za rok sem napíši další zkušenosti nabyté s Deauvillem.