Moje první - Honda Deauville              Nejdelší výlet - Nordkapp              Moje současná - Suzuki GSX 1250F

Vítejte na mých motorkářských stránkách   

 

    Úvod
    Něco o  mě
    Něco o mašině
   Realizované výlety
   Fotogalerie
   Kontakt
   Návštěvní kniha
    Archiv
   Odkazy

TOPlist

 

Co o sobě napsat. Asi mými  motorkářskými zkušenostmi? Ty se začali odvíjet někdy v roce 1960 kdy jsem začal jezdit na tatově      Jawě 250 s lodičkou. Samozřejmě s otcem na tandemu. Dal jsem pokračoval mopedem od 15 až do 17 let a následně jsem sedlal Jawu panelku 250. Tu  jsem měl asi 5 let a potom mezera asi 34let. Myslím mezera na motocyklu, jinak jsem měl samozřejmě za tu dobu řadu aut, 10let učil v autoškole, 8let jsem sportovně létal, zkrátka co je cítit benzínem je moje krevní skupina.

A pak to nějak loudavě, ale jistě přišlo, čím dál, tím víc jsem toužil po mašině. Zejména na trase Dubá _ Liběchov, když mě kluci na mašinách předjížděli tak se ve mě  čím dál tím víc něco lámalo. Až jednou, to  jsem si koupil Motoexpres č.7 a tam byla na str. 31 reklama na Deauvilla. Doslova jsem se do té motorky zamiloval   a bylo rozhodnuto. Zasedl jsem k internetu, zjistil, že v barvě co jsem chtěl je k máni v Brně, v sobotu jsem se na ní jel autem podívat v reálu, a příští sobotu 15.07. 2006 jsem již cestoval do Brna autobusem, abych se vrátil na vysněné mašině. Po pravdě, trochu jsem měl obavy, přece jen spoustu let jsem na ničem neseděl, ale obavy jsem zaháněl s tím, když to dokáží druzí, tak já taky -:).

Tak jsem se v Brně na motorku posadil, rozjel a asi po 200m zastavil, natankoval, a hurá domu do České Lípy. Jel jsem vrchem, přes Svitavy, dálnici když mohu se vyhýbám. Co mě dělalo a po pravdě sem tam ještě dělá starosti je nesplést se v řazení, nějak mám pod kůží řazení z Jawy. Ale to už se podalo.

Co dodat, najezdil jsem letos 7 800km, naposled jsem v 2006 jel na Mělník 23.12.  a potkal jsem dva podobné jako já -:), mám v plánu řadu výletů na příští rok. Naštěstí mám manželku která je taky potrefená, najezdili jsme aspoň 7 000km spolu a pokud vše vyjde, a budeme realizovat jen polovinu plánů, tak musíme najezdit v 2007 aspoň 20 000km.

ZPĚT